Fotoepilace

hladká pokožka, žádné nežádoucí chloupky!

Podstatou ošetření IPL přístrojem je metoda selektivní fototermolýzy. Zjednodušeně řečeno se jedná o světelné pulzy, které pulzují 3 krát během 30 ms a zahřejí vlasový folikul (růstové centrum chloupku či vlasu) na teplotu 70-75ºC a tím jej zničí. V takto ošetřeném místě již chloupek nevyroste. Je však důležité říci, že tato metoda úspěšně ničí jen pigmentové (zbarvené) vlasové folikuly. Na slabé světlé a šedivé chloupky je účinek fotoepilace menší, lze ošetření provést.

  podpazi-pred.jpg         podpazi-po.jpg (normální)

              před fotodepilací                                   po fotodepilaci

 

Použití fotoepilace

 • k odstranění nežádoucích chloupkůna těle
 • k odstranění nežádoucích chloupků na obličeji
 • vhodné pro muže a ženy v každém věku
 • nejúčinnější k trvalému odstranění tmavých (pigmentových) chloupků

Úspěšnost fotoepilace

Úspěšnost fotoepilace je velice slušná. Odpovídá jí hodnota 75-95%. Ošetření IPL přístrojem je třeba několikrát (3 - 5x, případně individuálně) opakovat. Je to způsobeno především tím, že chloupky mají dvě fáze růstu – období růstu a období klidové. Fotoepilaci je ideální provádět v období růstu. Abyste si byli jisti, že byly ošetřeny všechny chloupky (i ty, co byly při předchozích ošetřeních v klidovém období), je třeba aplikaci IPL světla opakovat. Nejlepších výsledků je dosaženo, pokud jsou chloupky tmavší. Na světlé, šedivé a jemné chloupky je nutno více aplikací. Nejúčinnější je fotoepilace v oblasti podpaží a třísel, ale jinak je možné tento způsob epilace použít na odstranění chloupků kdekoliv na těle (paže, lýtka, stehna, břicho, záda, ramena, podpaží, atd.). Použití fotoepilace se také skvěle osvědčilo při odstraňování chloupků na obličejových partiích jako je horní ret, brada, tváře či srůsty obočí.

Fotoepilace a četnost návštěv

Aby se dosáhlo úplného odstranění chloupků, je nutné fotoepilaci opakovat. Běžná četnost ošetření se pohybuje mezi 3 až 5, výjimečně i více návštěvami během 3-6 týdnů. Tento časový interval je nutný proto, aby se průběžně odstranily i ty chloupky, které při předchozím ošetření byly v klidovém režimu.

Je fotoepilace bezpečná?

Fotoepilace pomocí IPL světla je nejmodernější metopoda trvalého odstranění nežádoucích chloupků (epilace). Ke zničení vlasového folikulu dochází prostřednictvím selektivní fototermolýzy. Zjednodušeně řečeno, dochází k zahřátí chloupku až ke kořínku na cca 70-75°C a tím dojde k jeho nevratnému poškození, avšak bez toho (a to je důležité!), aby byla poškozena okolní tkáň! Proto je tato metoda jednoduchá a bezpečná. Po absolvování ošetření se doporučuje 3-4 týdny se neopalovat, nenavštěvovat solárium a saunu. 

Jak probíhá ošetření IPL?

Pacient dostane černé brýle jako prevence silného osvětlení. Ošetřovaná plocha je natřena speciálním, chladícím gelem a vyškolený odborník přejíždí pomocí sondy s hladkým, skleněným povrchem, jenž vyzařuje silné světlo po kůži. Působí bezbolestně, jeho účinek se podobá blesku z fotoaparátu nebo kamery. 

Je fotoepilace bolestivá?

Fotoepilace je obecně vnímána jako nebolestivá metoda trvalého odstranění nežádoucích chloupků na těle nebo obličeji. Jste-li hodně citlivá/ý, možná ucítíte jemné šípání či mravenčení v ošetřované oblasti. Pokud svou pozornost obrátíte třeba na poslech příjemné hudby po dobu ošetření, budete jen příjemně odpočívat.

Kdy fotoepilace není vhodná?

 • Těhotenství. Ošetření nelze provádět v době těhotenství v oblasti břicha a podbřišku. V případě rizikového těhotenství se nedoporučuje ošetření provádět vůbec
 • Spálená kůže od slunce či zraněná silným slunečním zářením
 • Rakovina kůže
 • Akutní kožní infekce a otevřené rány
 • Olupování kůže. Doporučuje se počkat, až se pokožka obnoví
 • Lupenka
 • V případě diagnóz jako je diabetes, srdeční choroby (kardiostimulátory), kovy v těle, velmi citlivá pokožka, umělé implantáty v obličeji a podobně, doporučujeme záměr podstoupit fotoepilaci konzultovat se svým lékařem
 • Když hodně svítí sluníčko - pokud si v jarních nebo letních měsících chcete nechat jakoukoliv partii epilovat, myslete na to, že dané místo budete muset mít minimálně týden zakryté, chráněné proti sluníčku, jinak hrozí nebezpečí tvorby pigmentových skvrn.
 • PROTO UŽ OD DUBNA NEDOPORUČUJEME OŠETŘENÍ OBLIČEJE!

Co dělat před ošetřením?

Pokožka před ošetřením by neměla být opálená, je dobré se minimálně 4 týdny před ošetřením vyvarovat pobytu na slunci a v solariu, nepoužívat samoopalovací krémy. Není vhodné 4-6 týdnů s před ošetřením odstraňovat chloupky voskem, strojkem, pinzetou nebo jinými přípravky. Chloupky lze jen holit žiletkou a v době ošetření by měly dosahovat velikosti kolem 0,1-0,2 mm. (tzn.1-2 dny se před ošetřením oholit). Chloupek totiž absorbuje světelnou energii prostředníctvím melaninu v kořínku. Pokud kořínek vytrhneme, nedojde k absorbci energie a buňky vlasového folikulu se nezničí. Po několika dnech (v rozmezí 1-14 dnů) odumřelé chloupky přirozeně vypadají - nedoporučuje se chloupky vytrhávat ani holit dříve než po 5 dnech, neboť chloupky tvoří přirozenou ucpávku pórů a zabraňují tak možnosti infekce. 

Jaký je výsledek ošetření IPL?

Fotoepilace je považována za metodu, kdy jsou chloupky odstraněny téměř trvale, odstraní se až 85% chloupků. I přes opakovaná sezení mohou některé chloupky, které byly v době ošetření v klidové fázi, po delší době vyrůst, ale jsou většinou slabé a světlé.

 

  podbrisek_pred.jpg           podbrisek_po.jpg

    podbřišek před fotodepilací                                    podbřišek po fotodepilaci